Strzyżenie psów

Jak dbać o sierść psa – poradnik codziennej pielęgnacji

Sierść psa bardzo dużo mówi o zdrowiu naszego przyjaciela. Lśniąca odzwierciedla prawidłową kondycję pupila. Matowa i wypadająca może wskazywać na niedobór pewnych składników odżywczych lub alarmować o obecności stanu chorobowego, np. grzybicy lub alergii. Istotny wpływ na zdrową i piękną sierść ma właściwa pielęgnacja. Typ zabiegów pielęgnacyjnych, jak również częstotliwość ich wykonywania w dużej mierze zależy od rasy czworonoga, a przede wszystkim charakterystyki i rodzaju jego owłosienia. Każda bowiem sierść potrzebuje innych kosmetyków, szczotek i akcesoriów, czyli tak samo jak w przypadku ludzkich włosów.

Czytaj dalej

pies w schronisku

Pies ze schroniska – dlaczego warto zdecydować się na adopcję psa?

Adopcja psa ze schroniska ma niewątpliwie wiele plusów, o których może opowiedzieć każdy, kto na taki krok się zdecydował. Nie mniej, podejmując decyzję o przygarnięciu czworonoga, powinniśmy być świadomi ogromu pracy, jaki nas czeka. Pracy, która może przynieść fantastyczne owoce – przygarnięte i pokochane zwierzaki potrafią być lojalne, wdzięczne i przywiązane jak żadne inne.

Czytaj dalej
Brązowy leżący York

Fryzury dla yorka

Yorkshire terier, zwany po prostu yorkiem, to bez wątpienia najpopularniejsza rasa w Polsce. Nic dziwnego – pieski są urocze, malutkie, co nie oznacza wcale, że ich pielęgnacja jest prosta. Wręcz przeciwnie – filigranowy terierek wymaga wielu zabiegów i systematyczności. Kluczowe znaczenie ma pielęgnowanie okrywy włosowej – mycie, czesanie, strzyżenie i odpowiednia fryzura dla yorka.

Czytaj dalej
dbanie o psa zimą merdanie i czesanie

Pielęgnacja psa zimą. O czym warto pamiętać?

O  psa należy dbać przez cały rok, ale specyfika tejże troski i pielęgnacji jest związana z porą roku i z aurą. Zima to dość trudny czas dla większości czworonogów – mrozy, śnieg, wiatr, sól na chodnikach… Nie rekompensuje tego nawet możliwość pobiegania po lekkim, puszystym śniegu, który za chwile zamarznie albo zamieni się w mokre, rozdeptane błoto. A zatem jak dbać o psa zimą, jak powinna wyglądać pielęgnacja, dieta i ochrona naszego ulubieńca?

Czytaj dalej
Pielęgnacja psiej sierści

Łupież u psa

Stosowanie niewłaściwych kosmetyków, niedostateczne spłukanie szamponu podczas kąpieli lub zbyt gorąca woda (pamiętajmy, że zakładając rękawiczki ochronne podczas tego zabiegu, nie wyczuwamy prawidłowo temperatury wody i narażamy psa na poparzenie). Skóra staje się przesuszona, łuszcząca i co za tym idzie podatna na infekcje, sierść matowa i łamliwa. Inne przyczyny pojawienia się łupieżu u naszego pupila […]

Merdanie czesanie w TVP

Nasze usługi doceniają nie tylko czworonożni przyjaciele, zadowoleni z nowego wizerunku i wygodnej psiej fryzury. Psi fryzjer w Warszawie Merdanie i Czesanie gwarantuje nie tylko piękny wygląd naszym małym przyjaciołom, ale doskonałą atmosferę z odpowiednim podejściem do psa i bez zbędnego stresu.

Wraz z naszym salonem Merdanie i Czesanie staramy się być obecni podczas ważnych wydarzeń z udziałem psów, aby nie tylko oferować usługi dla psów, ale też uświadamiać jak ważne są one dla właściwej pielęgnacji czworonoga. Tym razem byliśmy obecni w programie TVP „Mój pies i inne zwierzaki”.

psi fryzjer szczeniaczek

Jak nauczyć psa czystości?

Dni coraz krótsze. Zrobiło się zimno i mokro. Spacery z naszymi milusińskimi skróciły się, choć to przede wszystkim nam przeszkadza brzydka pogoda.W tych okolicznościach, szczególnie ważna staje się umiejętność zachowania przez psa czystości i sygnalizowania swoich potrzeb.

Na szczęście czasy, kiedy to „wybijało się” z psiej głowy takie skłonności, są niechlubną przeszłością, ale trzeba by coś z tym siusianiem zrobić. Czytaj dalej

Opinie Merdanie i Czesanie

Psy z włosami

Psy z włosami – czyli jakie?

Mimo, że częściej spotykamy się z określeniem sierść, to wszystkie psy posiadają włosy. Rozróżnia się jednak dwa rodzaje włosa u psówwłos okrywowy oraz puchowy – podszerstek. To właśnie zbity, nieprzemakalny podszerstek odpowiedzialny jest za termoizolację – a także za obfite linienie. W zależności od rasy zwierzę posiada podwójną bądź pojedynczą warstwę włosów.

 

Czytaj dalej

fryzury dla maltańczyka

Fryzury dla maltańczyka

Mały, biały pies, bez łat… Można powiedzieć, że słowa piosenki idealnie pasują do Maltańczyka. Jest to rasa o niewielkich gabarytach, ale bardzo efektowna, przede wszystkim ze względu na wyjątkową szatę. Nawet praktyczne, wygodne fryzury dla Maltańczyka mogą prezentować się zachwycająco, uroczo, zabawnie. Nie mówiąc już o imponującym, wystawowym uczesaniu. Czytaj dalej

Czesanie psów

Fryzury dla Shih Tzu

Czasy, gdy właściciela pieska zadowalała fryzurka z kucykiem w formie „palemki” i z falbanką na zaokrąglonych nawet boczkach, odchodzą w przeszłość. Pojawiają się nowe style strzyżenia i nowe salony groomerskie spełniające powyższe oczekiwania.

Uniwersalna fryzurka „na sznaucera” wychodzi z mody. Właściciele mają możliwości ostrzyc swojego pupila zgodnie z aktualnymi trendami i stosownie do panującej aury, co szczególnie tego niezwykle upalnego lata, nabiera znaczenia. Czytaj dalej