fryzury dla maltańczyka

Fryzury dla maltańczyka

Mały, biały pies, bez łat… Można powiedzieć, że słowa piosenki idealnie pasują do Maltańczyka. Jest to rasa o niewielkich gabarytach, ale bardzo efektowna, przede wszystkim ze względu na wyjątkową szatę. Nawet praktyczne, wygodne fryzury dla Maltańczyka mogą prezentować się zachwycająco, uroczo, zabawnie. Nie mówiąc już o imponującym, wystawowym uczesaniu.

Imponująca fryzura na wystawy

Jedną z charakterystycznych cech Maltańczyków jest ich wspaniała, długa, jedwabista sierść. Oczywiście nie ma nic za darmo i taki wygląd wymaga profesjonalnej pielęgnacji. Najwięcej zabiegów wymaga oczywiście piesek wystawowy, który zgodnie z wzorcem rasy, musi prezentować długą sierść.

Na taki wygląd pracuje się już od szczenięcia, mając na względzie fakt, że Maltańczyk nie ma sierści, tylko włosy, który rośnie cały czas i nie ulega linieniu. Jak łatwo się domyślić podstawą udanej fryzury u Maltańczyka jest umiejętne i systematyczne (nawet codzienne) czesanie.

fryzury dla maltańczyka

Pieski tej rasy wyczesuje się od ok. 3 miesiąca życia, a włosy można już wówczas wiązać w kiteczki, ponieważ osiągają znaczną długość. Upina się je nie tylko na głowie, ale też na bokach tułowia. Wraz ze wzrostem włosów trzeba przejść do tzw. papilotowania. Dla uzyskania pięknej fryzury dla Maltańczyka takie papiloty piesek nosi praktycznie cały czas od ok 7 miesiąca życia.

Zabezpiecza się je odpowiednio, dzięki czemu nie plączą się i nie brudzą. Dla uzyskania idealnej, gładkiej, jedwabistej fryzury włos musi być umiejętnie przycinany, ponieważ nie wypada. Długość włosa powinna sięgać praktycznie do ziemi, mają one miękko opadać, a jednocześnie nie mogą przeszkadzać psu w poruszaniu się.

Praktyczne i efektowne fryzury dla Maltańczyka

Oczywiście nie wszystkie Maltańczyki są przygotowywane na wystawy i nie wszystkie imponują bardzo długimi włosami. Tak naprawdę najczęściej pieski te są odpowiednio i bardzo atrakcyjnie strzyżone – średnio albo nawet krótko. Jeśli sierść nie jest profesjonalnie zabezpieczana i pielęgnowana nie powinna być długa. Grozi to nie tylko kiepską prezencją, ale przede wszystkim kołtunami.

Średniej długości fryzury dla Maltańczyka wyglądają ładnie i zabawnie. Groomer może np. delikatnie przystrzyc włosy na pyszczku, równo przyciąć sierść na łapkach i zostawić lekko rozczochrane uszka. Z kolei pozostawiając dłuższe włosy na uszach uzyskamy idealną „damską” fryzurę dla stylowej psiej damy.

Bardzo popularna jest fryzurka Teddy Bear. Fryzjer strzyże krótko sierść na uszkach i delikatnie na pyszczku. Mówi się, że taka fryzura dla Maltańczyka sprawia, że zawsze wygląda jak szczeniak.

Krótkie strzyżenie Maltańczyka również zapewniaja szerokie pole do popisu, a przy okazji są łatwiejsze do pielęgnacji. Wielbiciele tej rasy często wybierają uczesanie Korean Style, które sprawia, że nasz mały pupil wygląda jak laleczka. Ta fryzura dla Maltańczyków to przede wszystkim kontrast między króciutko ostrzyżonym tułowiem i długim cieniowaniem na łapkach oraz uszach.

fryzury dla maltańczyków

Bardzo praktyczna i wygodna jest też fryzura, w której Maltańczyk ma krótko ostrzyżone łapki, ogon i tułów. Uszka mają średniej długości włos, a nieco dłuższe cieniowanie na głowie pozwala upiąć efektowną kitkę. Pamiętajmy, że Maltańczyki są nie tylko urocze i towarzyskie. Są też pieskami absorbującymi, jeśli chodzi o pielęgnację.

Nawet proste, praktyczne fryzury dla Maltańczyków wymagają systematycznej pielęgnacji, zastosowania odpowiednich kosmetyków, umiejętnego czesania. Na pewno jest to rasa, która często gości u psiego fryzjera, choć oczywiście wiele zabiegów wykonuje się również samodzielnie w domu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...