Czesanie psów

Fryzury dla Shih Tzu

Czasy, gdy właściciela pieska zadowalała fryzurka z kucykiem w formie „palemki” i z falbanką na zaokrąglonych nawet boczkach, odchodzą w przeszłość. Pojawiają się nowe style strzyżenia i nowe salony groomerskie spełniające powyższe oczekiwania.

Uniwersalna fryzurka „na sznaucera” wychodzi z mody. Właściciele mają możliwości ostrzyc swojego pupila zgodnie z aktualnymi trendami i stosownie do panującej aury, co szczególnie tego niezwykle upalnego lata, nabiera znaczenia.

Pamiętajmy, że przekonanie, iż futro psa izoluje go przed upałem, jest całkowicie błędne, a jeśli mamy wątpliwości, to nic prostszego jak ubrać się w futro i pospacerować w czterdziestostopniowym upale, w tej „izolacji”, by przekonać się o samopoczuciu naszego ulubieńca. Tak więc strzyżemy, przycinamy i golimy, ku uciesze i dobremu samopoczuciu naszych milusińskich.

Shih Tzu – stylizacje

W tym artykule poruszamy temat stylizacji shih tzu, ale zagadnienie dotyczy wszystkich psów, bez względu na rasę, gdyż chcemy by czuły się jak najlepiej, wyglądały estetycznie, i coraz częściej modnie.

W przypadku fryzury dla shih tzu, najbardziej pokrzywdzone wydają się pieski biorące udział w wystawach, gdyż ich szata musi pozostać naturalna, a więc bardzo długa i gęsta. Wymaga ona specjalnych zabiegów, jak papilotowanie, utrzymujących szatę w nienagannym stanie, gdy w tym czasie ich koledzy mogą biegać sobie beztrosko w fryzurach nieco mniej zobowiązujących.

Ostatnio obserwujemy styl azjatycki: koreański i japoński, pozostawiające długi włos na uszach, łapkach i głowie lub jej części, ale salony groomerskie starają się też strzyc zgodnie z pomysłami właścicieli, którzy wiedzą najlepiej co jest korzystne dla ich psa, zależnie od warunków w jakich żyje, czy biega po własnym ogrodzie, czy też jest wyprowadzany na mniej swobodny spacer.

Umiejętności pracowników salonów groomerskich mają za zadanie spełnić te oczekiwania i ewentualnie służyć radą.

Pozostawiamy długie włosy na uszach i na głowie pieska, by te drugie związać w fantazyjne kucyki lub zaplatać w warkocze.

shih tzu fryzury

Jeśli masz Shih Tzu, fryzury dla niego nie sposób wybrać. Zawsze warto brać pod uwagę wygodę psa i zdrowy rozsądek.

Wspaniałe fryzury dla Shih Tzu są ważne, ale zachowaj zdrowy rozsądek

Gdy robimy to sami, pamiętajmy koniecznie by sprawdzić, czy gumka nie ściąga zbyt mocno włosów i czy nasz piesek może zamknąć oczy. Takie przypadki zdarzają się i mogą mieć bardzo przykre konsekwencje dla naszego przyjaciela, a przede wszystkim stać się przyczyną cierpienia.

Bez względu na panujące mody, dostępność do wspaniałych fryzur, ozdób i ubranek, starajmy się zachować umiar i zdrowy rozsądek, pamiętajmy, że temat dotyczy psów, a okaleczyć możemy je nie tylko fizycznie, ale też psychicznie.

Zapewnijmy im maksimum dbałości o kondycję i zdrowie nie ingerując w ich prawdziwą psią naturę.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...