Psi fryzjer Piaseczno

Groomer, czyli bardziej swojsko psi fryzjer, to dla wielu miłośników psów bardzo ważna osoba. Mają bowiem świadomość, że odpowiednia pielęgnacja pupila nie jest jedynie kaprysem czy modą. Nie chodzi tu oczywiście o wpinanie kolorowych klamerek, fikuśne ubranka itp. Pielęgnacja psa zapewnia mu nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim jest istotnym elementem dbania o zdrowie i kondycję.

Stołeczny Ursynów, a także podwarszawskie Piaseczno to rejony, w których nie brakuje wielbicieli czworonogów. Nasza oferta – profesjonalna i kompleksowa – jest skierowana właśnie do prawdziwych „zwierzolubów”, którzy wiedzą, że o przyjaciela trzeba odpowiednia zadbać.  Merdanie i czesanie pielęgnuje psiaki w Piasecznie, ale nie tylko. Nasze usługi polecamy teraz miłośnikom psów na Ursynowie oraz  w miejscowościach takich jak Kierszek, Julianów, Nowa Iwiczna, Konstancin Jeziorna, Chylice i Dąbrówka. Co oznacza, że naprawdę wiele psów może wyglądać i czuć się doskonale.

Psi Fryzjer w Piasecznie

Pochwaliliśmy się gdzie działamy i dbamy o psy, ale najważniejsze jest przecież to, co robimy i jak wygląda pielęgnacja psa w wydaniu „Merdanie i czesanie”. Otóż robimy co trzeba, zawodowo, z sercem i dokładnie:

Salon w Piasecznie godnie kontynuuje wszystko to, z czego znane jest Merdanie i czesanie. A zatem zaczynamy psie zabiegi od… zapoznania, ośmielenia, przełamania lodów i pokonania strachów. A potem czas na kąpiel, oczywiście dostosowaną do specyfiki okrywy włosowej, rasy, oczekiwań klientów. Następnie, w zależności od celu wizyty u psiego fryzjera w Piasecznie, możemy przyciąć pazurki, naszą mocną stroną jest również czesanie psa, choć najwięcej osób przyprowadza swoich ulubieńców na profesjonalne strzyżenie.

Nie da się ukryć, że to zawsze najpoważniejsze wyzwanie, szczególnie w przypadku długiej, jedwabistej sierści albo ras, które wymagają trymowania. Oczywiście zrobimy co i jak należy, a potem doradzimy jak zadbać o pupila w domu, jakich akcesoriów i kosmetyków wymaga dana rasa i rodzaj sierści.

psi fryzjer piaseczno

Fryzjer dla psów z Ursynowa

Warto wiedzieć jak najwięcej na temat danej rasy czy specyfiki pielęgnacji psa. Niektóre (np. krótkowłose) można bez większych problemów pielęgnować samodzielnie. Inne (np. maltańczyki, teriery, pudle czy popularne jorki) to stali bywalcy naszego salonu. Nawet pozornie zwykły zabieg, jakim jest czesanie psa, może być nie lada wyzwaniem. Niby taki malutki yorksheare terier wymaga całego rytuału wyczesywania, rozczesywania i to przy użyciu różnych grzebieni czy szczotek. Ale nie ma się co martwić – uczeszemy i pokażemy jak radzić sobie z kudłatym maluchem w domu.

Wiele piesków wymaga również systematycznego strzyżenia, które naprawdę lepiej oddać w fachowe ręce. Długowłosy shih tzu czy maltańczyk może stracić na uroku nieumiejętnie ostrzyżony. Nie mówić już o tym, że zaniedbania w tym zakresie grożą konsekwencjami takimi jak kołtuny w sierści, stany zapalne skóry, dyskomfort pupila. Warto również dowiedzieć się, czy psiak wymaga tradycyjnego strzyżenia czy może jest… terierem, sznaucerem, spanielem lub seterem.

Czworonogi o sierści szorstkiej albo kombinowanej powinny być bowiem trymowane. Jest to zabieg, podczas którego sierść nie jest wycinana i choć kojarzy się on niektórym z wyrywaniem, nie ma z nim nic wspólnego. Oczywiście jeśli jest wykonany umiejętnie. Salon Merdanie i czesanie oferuje trymowanie psa, dzięki któremu usuwane są tylko martwe włosy i w ten sposób tworzy się miejsce dla nowej, zdrowej, lśniącej okrywy włosowej.

Warto zapamiętać, że tylko trymowanie zapewni kochanym „szorściakom” odpowiednią strukturę włosa i takich psów nie należy strzyc tradycyjnie. Oczywiście jako profesjonalny psi fryzjer kąpiemy, obcinamy pazurki, wyczyścimy sterczące i oklapnięte psie uszy, zadbamy o psie oczy (np. u białych maltańczyków).  Kompleksowość, profesjonalizm to jedno, ale niemniej ważne jest podejście – zaprzyjaźniamy się z kąpanymi, czesanymi i strzyżonymi czworonogami.

Dzięki temu psiaki z Piaseczna, Ursynowa, a także z Kierszka, Julianowa, Nowej Iwicznej, Konstancina Jeziornej, Chylic i Dąbrówki, będą nie tylko urocze i zadbane, ale także spokojnie, bez stresu odwiedzą ulubionego psiego fryzjera.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...